KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5931298
*
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2009
kl 18:32:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 11:59:54
1
150 kr
10/8 13:33:06
2
150 kr
10/8 13:33:33
2
200 kr
10/8 18:08:38
3
400 kr
10/8 18:27:50
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Akvarell
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 11:59:54 | 1 | 150 kr |
10/8 13:33:06 | 2 | 150 kr |
10/8 13:33:33 | 2 | 200 kr |
10/8 18:08:38 | 3 | 400 kr |
10/8 18:27:50 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25